ENG
Enerji Ticareti

Her yılın Ocak ayı içerisinde EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) tarafından belirlenen limitin üzerinde tüketim yapan aboneler Serbest Tüketici statüsünde değerlendirilmektedir,  (2019 yılı için bu limit 2.000 kWh/yıl olarak belirlenmiş, bu da yaklaşık aylık 80,00 TL fatura tutarına denk gelmektedir.) Serbest Tüketiciler elektrik tedariki yapacakları firmayı seçme hakkına sahiptirler.

İÇDAŞ, Serbest Tüketici kapsamındaki abonelere mevcut tarifeleri üzerinden indirim uygulayarak, tüketicinin her halükarda kazançlı olacağı fiyatlarla elektrik enerjisi satışı yapmaktadır.

Serbest Tüketicilere enerji satışı ile detaylı bilgiye, web sitemizin Sıkça Sorulan Sorular (SSS) bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bu avantajlardan faydalanmak için tıklayınız.

İÇDAŞ, Serbest Tüketiciler dışında Enerji Piyasasında faaliyet göstermekte olan, Toptan Satış Şirketleri ve Perakende Satış Şirketleri gibi elektrik enerjisi üretim tesisi olmayıp, satış yapan firmalara Baz Yük ve Pik Yük Enerji tedariki de yapmaktadır.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

İÇDAŞ, Elektrik Piyasası Yan Hizmetler yönetmeliğinde belirtilen Primer Frekans Kontrolü ( PFK) yükümlülüğünü yerine getirmenin yanı sıra, diğer üretim tesislerinin PFK yükümlülüklerini de sözleşme kapsamında devralarak elektrik sistem kalitesinin iyileşmesine olumlu katkıda bulunmaktadır